Social Icons

sobota, 21 września 2013

English Matters

Jednym z czasopism wydawanych przez Wydawnictwo Colorful Media jest, niektórym już pewnie znany, dwumiesięcznik English Matters. Magazyn ten kierowany jest dla osób, które naukę języka angielskiego opanowały już w pewnym stopniu i chcą pogłębiać swoje umiejętności. Wydawnictwo oferuje nie tylko ciekawe artykuły poświęcone interesującej tematyce, ale też możliwość odsłuchania wybranych tekstów. Wystarczy pobrać ze strony wydawnictwa plik w formacie mp3, wpisując wcześniej na stronie internetowe wydawnictwa kod zamieszczony przy danym artykule. Dodatkowo słówka, które czytelnikom mogą sprawić nieco trudności zostały podkreślone i przetłumaczone poniżej, dzięki czemu nie trzeba co chwilę zerkać do słownika.
Każdy numer magazynu podzielony jest na kilka bloków tematycznych, dzięki czemu zapewnioną mamy różnorodność poznawanych przez nas tekstów i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś przedstawię bliżej tematykę dwóch wybranych numerów English Matters, które zakupić można w salonie Empik lub zamówić na stronie wydawnictwa. 

English Matters 33/2012; marzec/kwiecień
Jak już wspomniałam, teksty zamieszczone są według przynależności do odpowiednich działów tematycznych. W tym numerze czasopisma znajdziemy:
This & That - to interesujące ciekawostki dla dociekliwych, m.in. o brytyjskich wynalazkach.
People & Lifestyle - tutaj znajdziemy m.in. artykuł o lubianej przez wielu wokalistce i autorce tekstów, Adele; informacje o szybkich randkach i feromonach.
Culture - w tym dziale autorzy przygotowali ciekawe artykuły na temat Glam Rocka i pracy dorywczej.
Environment - zamieszczono tutaj ciekawą rozmowę z Konradem Bouffardem o zagrożonych wyginieciem gatunkach pszczół.
Leisure - dla zainteresowanych artykuł poświęcony amerykańskiemu hokejowi.
Language - dział poświęcony zagadnieniom językowym, w którym przeczytacie o czytaniu po angielsku.
Travel - i ostatni z działów w tym czasopiśmie, w którym o znanej dzięki postaci Draculi Transylwanii. 

English Matters 41/2013; lipiec/sierpień
W jednym z nowszych i najbardziej aktualnych egzemplarzy English Matters po raz kolejny mamy okazję przeczytać różnorodne, interesujące artykuły. M.in:
This & That - ciekawostki na temat amerykańskiej flagi i kolumbijskim wulkanie.
People& Lifestyle - tym razem przybliżono postać amerykańskiej piosenkarki Beyonce a także wywiad z Janem Błachowiczem, znanym zawodnikiem MMA.
Culture - w tym numerze ukazał się artykuł o nagrodzie filmowej, znanej jako Toscar.
Career - po przeczytaniu zamieszczonego w tym dziale artykułu zarabianie pieniędzy nie wychodząc z domu dla nikogo nie będzie tajemnicą.
Language - tym razem artykuł poświęcony sposobom tworzenia liczby mnogiej rzeczowników w języku angielskim.
Travel - z kolei w tym dziale co nieco o historii Falklandów i indyjskim Goa.
Leisure - opublikowano tutaj opowiadanie zatytułowane “Koszmar” a także tekst poświęcony Muzeum Figur Woskowych w Londynie.

Dużą zaletą English Matters, poza ciekawymi tekstami jest graficzna strona czasopism. Każdy artykuł opatrzony został kolorowymi ilustracjami i zdjęciami, dodatkowo działającymi na wyobraźnię. Róznorodność tekstów zapewnia znalezienie na stronach tych magazynów czegoś odpowiadającego naszym zainteresowaniom. Czytanie magazynów językowych pozwala na urozmaicenie nauki języka obcego i przede wszystkim jest to okazja do poszerzania swojego słownictwa w przyjemny i łatwy sposób. 


11 komentarzy:

 1. Kupiłam jeden magazyn, który święci triumfy, ostatnio na blogach i całkiem fajna sprawa, mam jedną tylko uwagę, żeby zapisywać wymowę fonetyczną tych nowych wyrazów, które zamieszczane w ramce, niektóre z nich są dla mnie nowe , nie wiem jak je wymawiać, a szukać w innych źródłach jest zwyczajnie niewygodne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasopismami zainteresowałam się tak mocno, że postanowiłam je złapać w swoje ręce i przeczytać od deski do deski.
  Bardzo się cieszę, że takie wydawnictwa jak Colorful Media powstają i szerzą znajomość języków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością rozejrzę się za tym czasopismem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe czasopismo :) Jeśli będę mieć okazję, zapoznam się z nim bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. muszę zakupić sobie te czasopismo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię to czasopismo. Choć nie czytam regularnie to lubię czasem sięgnąć i poczytać sobie, aby czegoś się nauczyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, nie jestem aż tak dobra w angielskim, żeby czytać książki czy czasopisma w tym języku. :C A to czasopismo wydaje się naprawdę ciekawe.
  Serdecznie pozdrawiam. :*
  arenaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest to ciekawy sposób na naukę języka. Połączenie przyjemnego z pożytecznym :) Choć i tak wolałabym książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś nie czuję tych magazynów :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam te magazyny! :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam ten magazyn, według mnie najlepszy dla osób uczących się języka.

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Dziękuję, że odwiedziłeś mojego bloga. Będzie mi bardzo miło, gdy zostawisz po sobie ślad. Każdy komentarz sprawia mi przyjemność i motywuje do dalszej pracy:)

 
 
Blogger Templates