Social Icons

sobota, 7 września 2013

Magazyny językowe Wydawnictwa Colorful MediaDzisiejszy post nie będzie o książkach, bo żadnej książki w ostatnim tygodniu nie przeczytałam, będzie za to o czasopismach Wydawnictwa Colorful Media. Wydawnictwo Colorful Media zajmuje się publikacją magazynów językowych. Uczycie się języków? Jeśli tak, to pewnie wiecie, że aby opanować obcy język w stopniu, który pozwoli nam bez problemu porozumiewać się z innymi, trzeba zwykle włożyć w osiągnięcie swojego celu dużo pracy. Metod nauki jest wiele i każdy powinien wybrać dla siebie taką, która najbardziej będzie odpowiadała jego predyspozycjom. Każdy uczy się przecież inaczej. Jedni korzystają z fiszek lub kursów online, inni najlepiej przyswajają obce słownictwo oglądając filmy lub słuchając muzyki. Wydawnictwo Colorful Media wychodzi naprzeciw osobom, chcącym poszerzać zasób słownictwa poprzez czytanie tekstów w danym języku obcym.
W ofercie wydawnictwa znajduje się sześć czasopism językowych, których treść stanowią ciekawe artykuły poświęcone różnorodnym tematom i problemom. Czytelnik ma okazję poznać aktualności z krajów określonego obszaru językowego, tradycje i obyczaje panujące w danym państwie czy bieżące wydarzenia kulturalne. Poza tym artykuły poświęcone są także ochronie środowiska, szeroko pojętej rozrywce i tematyce społecznej.  Trudniejsze słowa występujące w tekstach zostały podkreślone a ich tłumaczenie znajduje się bezpośrednio poniżej. Ponadto, chętni mogą pobrać ze strony internetowej wydawnictwa nagrania wybranych artykułów w formacie mp3. Można zatem słuchać i czytać dany tekst. Duża zaletą jest różnorodność tematyczna artykułów, co pozwala każdemu znaleźć coś interesującego dla siebie.W ofercie wydawnictwa znajduje się sześć różnych czasopism a są to:

 

 English Matters -  więcej informacji tutaj


 

Deutsch Aktuell - więcej tutaj
 

Business English Magazine - więcej tutaj 
Français Présent - więcej tutaj 

Ostanowka: Rossija! - więcej tutaj

  

 

¿Español? Sí, gracias - więcej tutajCzasopisma można kupić m.in. w Empiku lub zamówić prenumeratę. 

Jest to na pewno ciekawa forma przyswajanie języków obcych, z której warto skorzystać. W najbliższym czasie postaram się zaprezentować tematykę konkretnych tytułów czasopism do nauki języka angielskiego i niemieckiego.

8 komentarzy:

 1. Uczę się od września w klasie wstępnej z francuskim, więc wkrótce Français Présent może mi się przydać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytałabym angielską wersję takiego magazynu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że pojawia się coraz więcej pism obcojęzycznych. Czytanie i oglądanie w obcym jeżyku to dla mnie najlepsza forma nauki języków obcych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nieraz czytałem "English Matters" :) Czasem z ciekawości poczytywałem "Ostanowkę" :p Mimo, że uczę się rosyjskiego i znam cyrylicę to niezbyt szło mi rozumienie całych artykułów :c Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam wiele dobrego na temat tych magazynów w najbliższym czasie planuję zakup w języku angielskim i podzielę się wrażeniami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Polecam te magazyny każdemu! :) Nauka z nimi jest rzeczywiście o wiele bardziej przyjemna :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. musiałabym kupić sobie taki magazyn :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że takie magazyny to fantastyczna sprawa dla osób, które faktycznie chcą świetnie posługiwać się językiem obcym : )

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku! Dziękuję, że odwiedziłeś mojego bloga. Będzie mi bardzo miło, gdy zostawisz po sobie ślad. Każdy komentarz sprawia mi przyjemność i motywuje do dalszej pracy:)

 
 
Blogger Templates